Blog OKULUX

dr n. med. Mariusz Koziak

Korekcja stożka rogówki miękkimi soczewkami kontaktowymi.

nagroda królowej Anglii za innowacyjny produkt

Nagroda królowej Anglii za innowacyjny produkt

Od niedawna istnieje możliwość korekcji stożka rogówki miękkimi soczewkami kontaktowymi. Osoby, u których wykryto stożek rogówki i stosują sztywne soczewki do jego korekcji, doskonale wiedzą, że mogą być one mało komfortowe. Od jakiegoś już czasu, w moim gabinecie, polecam pacjentom miękkie soczewki KeraSoft IC do korekcji stożka rogówki.

Sprawdzają się one szczególnie u tych pacjentów, którzy mieli problemy z adaptacją do sztywnych soczewek lub były one dla nich mało komfortowe. Polecane są także dla osób ze stożkiem rogówki tylko na jednym oku /mały procent porzuceń, możliwość zakupu tylko 1 soczewki/. W ocenie zarówno mojej jak i moich pacjentów, którym aplikowałem soczewki KeraSoft IC, są one bardzo komfortowe w noszeniu oraz łatwe w zdejmowaniu i zakładaniu.
U niektórych pacjentów może być jednak gorsze widzenie w porównaniu do soczewek sztywnych, ale jest to niewielki kompromis w zamian za wygodę.

KeraSoft IC angielskiej firmy UltraVision to miękkie soczewki kontaktowe, rocznej wymiany, do korekcji wszystkich stadiów stożka rogówki. Stosuje się je również u osób po przeszczepie rogówki oraz po zabiegu laserowej korekcji wzroku. Występują w bardzo szerokim zakresie korekcji wad sferycznych /od +30 D do -30 D/ oraz cylindrycznych /cylinder od -0,50 do -15,00 D co 0,25 D, w osiach od 1° do 180° co 1 °/.

Serdecznie polecam tą najnowszą soczewkę. W moim gabinecie możecie Państwo wykonać wszystkie badania niezbędne przy doborze tych soczewek oraz dokonać zakupu.

KeraSoft IC uzyskał nagrodę królowej Anglii za innowacyjny produkt

Kategorie: Soczewki kontaktowe - stożek rogówki