Blog OKULUX

dr n. med. Mariusz Koziak

Okulary przedprogresywne

_14A4960Pacjenci po 40 roku życia, którzy potrzebują korekcji do dali w pewnym momencie obserwują proces gorszego widzenia z bliska i odległości pośrednich.
W dzisiejszych czasach żyjemy w ciągłym ruchu, na co dzień korzystamy z najnowszych zdobyczy techniki: laptopy, tablety, smatrfony, wymaga to od oczu nieustannego akomodowania na różne odległości. Z tego powodu coraz większa liczba osób w średnim wieku pod koniec dnia skarży się na zmęczenie oczu.
Jest to naturalny proces u osób osiągających wiek sredni. Doskonałym rozwiązaniem dla tych pacjentów są okulary np. Nulux Active, soczewki okularowe, które wspieraja akomodację i umożliwiają większy komfort podczas długiej pracy w odległościach pośrednich i bliży. Charakteryzują się one szerokim polem widzenia i bardzo łatwą akomodacją. Przeznaczone są głównie dla osób po 40 roku życia, szczególnie dla tych którzy noszą już na stałe okulary. Konstrukcja takich soczewek okularowych polega na tym, że bez jakichkolwiek linni podziału w górnej części soczewki umieszczona jest moc do dali a w dolnej do bliży i odległości pośrednich.
Nowoczesna konstrukcja soczewek okularowych poprawia komfort nawet podczas długiej pracy przy komputerze. Okulary tego typu wspierają naturalną aktywność oczu i zapewniają zrelaksowane widzenie przez cały dzień. Polecam np.Nulux Active wszystkim osobom po 40-45 roku życia.

Kategorie: okulary