Blog OKULUX

dr n. med. Mariusz Koziak

O mnie

Dr Mariusz Koziak, to doświadczony okulista i specjalista od soczewek kontaktowych. Znany ze współpracy z najlepszymi placówkami medycznymi, publikacji naukowych oraz troskliwej opieki nad pacjentami warszawskiego Ursynowa, gdzie od wielu lat prowadzi gabinet okulistyczny.

Dr Mariusz Koziak jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej, gdzie z wyróżnieniem zdał specjalizację II stopnia z okulistyki. Precyzując obszar swoich zainteresowań kończy Szkołę Optyczną, gdzie uzyskując dyplom optyka poszerza swoją wiedzę na temat okularów. Tytuł doktora nauk medycznych zapewnia mu praca naukowa z zakresu soczewek kontaktowych. Już w trakcie odbywania praktyki zawodowej kontynuuje edukację kończąc liczne kursy, zarówno w kraju jak i za granicą, z zakresu dopasowania soczewek kontaktowych.

Dr Mariusz Koziak jest organizatorem wielu szkoleń dla lekarzy okulistów z zakresu dopasowania soczewek kontaktowych. Uczestniczył w licznych kongresach i sympozjach, zarówno w kraju, jak i za granicą. Największym zainteresowaniem doktora cieszą się spotkania naukowe, dotyczące korekcji wzroku u pacjentów po 40 roku życia. Prowadząc wykłady dla lekarzy okulistów współpracuje ze szwajcarską fabryką soczewek kontaktowych Galifa.

Autor 5 i współautor 15 prac naukowych opublikowanych w czasopismach okulistycznych w kraju i na świecie. Poprzez publikacje dr Mariusz. Koziak dał się poznać jako wybitny specjalista od soczewek kontaktowych. Kolejne prace dotyczyły tak specjalistycznych obszarów, jak korekcja stożka rogówki, korekcja wysokiego astygmatyzmu soczewkami kontaktowymi oraz ortokorekcja. Osiągnięcia naukowe oraz zawodowe zapewniły dr Mariuszowi Koziakowi miejsce w zarządzie Polskiego Stowarzyszenia Soczewek Kontaktowych.

Prowadząc od wielu lat praktykę lekarską na warszawskim Ursynowie. dr Mariusz Koziak ceniony jest szczególnie jako specjalista w doborze soczewek kontaktowych u osób pierwszorazowych oraz doborze okularów u osób po czterdziestym roku życia, w tym okularów progresywnych.

Anna
Witam. Zaciekawił mnie Pana artykuł na temat ortosoczewek dla astygmatyków. Mam wade na jednym oku 0,5 na drugim 0,25 ale i tak to odczuwam (zmeczenie oczu) Czy mozna w Polsce nabyć takie soczewki ? jeżeli tak to czy zna Pan ich koszt?
12 marca 13 o 22:32
Dr n.med. Mariusz Koziak
Wada faktyczne nie jest duża ale może powodować gorszą ostrość widzenia. Ten typ wady wzroku można najczęściej skutecznie korygować za pomocą zwykłej ortokorekcji. Wiążącą odpowiedź mogę jednak udzielić dopiero po pełnym badaniu. Koszt pary ortosoczewek w moim gabinecie to 1800 zł.
15 marca 13 o 12:06
Iwona
Witam, mam córkę (wiek 6 lat i 5 miesięcy) z krótkowzrocznością -1 na każdym oku. Proszę o odpowiedź, kiedy mogę u niej stosować ortokorekcję na noc, od jakiego wieku? Dziękuję i pozdrawiam
12 listopada 13 o 10:14
Dr n.med. Mariusz Koziak
Dziękuję za zainteresowanie moim gabinetem. Młody wiek nie jest przeciwskazaniem do ortokorekcji. Ja z powodzeniem stosuję soczewki ortokorekcyjne u młodych pacjentów w wieku 6-7 lat. Rekomenduję jednak ortokorekcję w tym wieku tylko wtedy, gdy wada wzroku narasta. Proponuję wstrzymać się z decyzją i sprawdzić czy za 6 miesięcy wada u córki się zmieni. Jeśli wzrośnie nawet o 0,25 D proszę zastosować ortokorekcją. Pozdrawiam
12 listopada 13 o 15:30
Monika
Dzień dobry. Podkreśla Pan w tekstach, że metoda ortokorekcji jest szczególnie polecana dzieciom i młodzieży. Czy to oznacza, że 40-latka nie może z niej skorzystać? Mam astygmatyzm i spora wadę - -5 i -6 dioptrii. Marzę o choć obniżeniu wady wzroku.
22 kwietnia 16 o 11:09
Dr n. med. Mariusz Koziak
Nie ma przeciwwskazań do stosowania ortokorekcji w wieku dorosłym. Wada - 5,00D i -6,00D jest jednak trudna do korekcji, ponieważ jest duża. Soczewki ortokorekcyjne trzeba też nosić co noc aby efekt był bobry.
16 maja 16 o 13:05